Henry Lee Lucas

20. června 2008 v 0:23 | rycinka |  Masoví vrazi
V pátek 13. dubna 1984 byl Henry Lee Lucas odsouzen k smrti za vraždu Becky Powellové. Na konci roku 1991 byl souzen a odsouzen za následující zločiny:
- na doživotí za vraždu Kate Richové, 80 let;
- na doživotí za ubodání Lindy Phillipsové, 26 let, 9. srpna 1970 ve Virginii;
- na doživotí za zabití důstojníka policie Clemmieho Curtise, 3. srpna 1976 ve Virginii;
- k šedesáti letům vězení za znásilnění a zavraždění Lillie Pearl Dartyové, 18 let, 1. listopadu 1977 v Texasu;
- na sedmdesát pět let vězení za uškrcení Dianny Bryantové v Texasu;
- na doživotí za ubodání Glenny Biggersové, 66 let, 19. prosince 1982 v Texasu. Její tělo bylo nabodnuto na kůl a do krku jí byla vbodnuta vidlička;
- na doživotí za zavraždění neidentifikované oběti, 17. března 1983 v Texasu;
- na doživotí za vraždu Laury Jean Domezové, 16 let, 18. dubna 1983 v Texasu.
V prosinci roku 1990 byl Henry Lee Lucas obviněný ze čtyř vražd, spáchaných na Floridě. Příště musí být vydán k dalšímu soudnímu stíhání. Oficiálně zůstává obžalován z dvaceti dalších vražd. Některé jurisdikce se vzdaly jeho stíhání, aby zůstaly ušetřeny kontroverzí sdělovacích prostředků a politiků, které se nabalily na Lucasovu osobnost. Někteří prokurátoři váhali, zda mají přikročit k soudnímu stíhání kvůli příliš vysoké ceně procesu - někdy víc než několik miliónů dolarů - když už byl Lucas odsouzen v Texasu k smrti. 22. března 1989, po různých odvoláních, která automaticky následují po každém odsouzení k smrti v USA a zpomalují soudní proceduru, bylo stanoveno první datum popravy na 3. prosince 1990. Ale 29. prosince Court znovu odložil popravu na pozdější datum byl 18. května 1984 odsouzen k smrti za vraždu George Sonnenberga. Pokud bude Lucas popraven, stane se to smrtelnou injekcí, protože byl odsouzen v Texasu, ale v listopadu 1985 Vyšší soudní dvůr státu Florida změnil rozsudek smrti na doživotí, neboť shledal, že jeho odsouzení nepřihlédlo k polehčujícím okolnostem, především k chatrnému mentálnímu stavu v době vražd. Přesto byl odsouzen na doživotí za vraždu Ady Mildred Johnsonové, 19 let, na Floridě. Musí ještě projít soudním řízením pro spoustu dalších vražd ve státech Florida, Virginie, Georgie, Colorado a v několika okrscích státu Texas. Je jisté, že stráví zbytek života za mřížemi, dokonce i v případě, kdyby byl znovu odsouzen k smrti, což je pravděpodobné. Automatická odvolání, která by následovala, v sobě nesou riziko, že budou redukovat jeho odsouzení na doživotí kvůli jeho mentálnímu stavu a pak budou následovat psychiatrická vyšetření.
Dodatek: Monstrum, které děsilo USA. Mezi lety 1975 a 1983 zavraždil stovky lidí. Jen tak, z legrace. Ubodal třeba stopaře, zavraždil babičku na lavičce. Když ho chytili, tvrdil, že zabil až tři tisíce lidí - člověka denně! Nakonec se přiznal »jen« k 301 vraždě! Paradoxně byl nakonec odsouzen jen za jeden jediný mord. I ten však stačil k tomu, aby dostal trest smrti. Tehdejší texaský guvernér George Bush mu ale trest změnil na doživotí. Henry Lee Lucas zemřel na selhání srdce ve vězení.
Jeho první obětí byla vlastní matka. Lucas ji ubodal a dějiště vraždy prý vypadalo jako jatka!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.