Strašidelné divé ženy

22. února 2009 v 20:05 | rycinka |  Zajímavosti
O tom, že v lesích žijí nadpřirozené bytosti, naši předkové nepochybovali. Moderní civilizace potlačila takové báchorky do pozadí. Opravdu se ale v našich hvozdech nevyskytuje nic jiného než zvěř, houbaři a odpadky?

O nebezpečné lesní bytosti ženského rodu si mezi sebou donedávna vyprávěli vojáci, kteří slouží u muničního skladu na Táborsku, nedaleko obce s příznačným názvem Hroby. Odmítali dokonce chodit na hlídku, protože v blízkosti skladu se prý objevovala ženské s kosou a vojáčkům na stráži stínala hlavy. Muži se dušovali, že několik z nich zmizelo (žádný případ setnutého vojáka však armáda nikdy nevyšetřovala a neexistují o nich ani žádné záznamy). Historka o vraždící ženě s kosou podle odborníků vykazuje všechny znaky tzv. městského mýtu, tedy hororového, zábavného příběhu
jenž se prý určitě stal, ovšem neví se přesně komu. Co když však má taková smyšlená bajka skutečnou předlohu?
Lesní matka miluje mladíky
Na Bechyňsku se dochovala pověst o bytosti zvané lesní matka. Bývá spojována s poněkud strašidelným místem, houbaři dobře známou Černínskou oboru u Bechyňské Smolče. Zvláštnost lesní matky spočívá v tom, že nikdy není jasné, zda se k dotyčnému zachová laskavě, či krutě. Obvykle mívá setkání s ní šťastný konec: poradí zbloudilému, doporučí bylinky nemocnému, zažertuje s dřevorubci. Jednou za rok však za dobré skutky žádá odměnu, a když narazí na mladíka, odvede si ho.
Větší štěstí než ztracní muži měl 10. Října 1993 pan V. z Náchodska. Jeho zážitek hraničí až se šílenstvím, a proto si nepřeje být jmenován. Všechno začalo kolem sedmé hodiny večer mezi obcí LIpí a Náchodem-Bražcem. Pan V. šel zkratkou přes les: chodíval tudy často, cestou dobře znal, přesto nečekaně spadl do potoka.
Spíš však měl pocit, že ho tam něco přistrčilo. Jako by v té chvíli zaslechl smích… Když se podíval do stráně, spatřil dvě siluety, světlou a tmavou. Světlá ho varovala, aby se nevracel dolů k potoku, protože tam mu ta tmavá chce zlomit nohu. Pan V se snažil bránit a kopl nohou proti hlavě tmavé postavy. Nenalezl však na žádnou překážku. Upadl a bytost ho prý nějak aniž by se ho dotkla, hodila do křoví a nakonec jím mrštila asi 15 metrů proti kmenu stromu.
Světlé zjevení panu V. poradilo, aby utekl, jinak že mu od tmavé siluety hrozí smrt. Muž poslechl, domů se však vrátil zmáčený, špinavý a samý škrábanec až asi v půl jedenácté večer.
Od té doby pociťuje po celém těle mravenčení a svědění. Občas mu naskočí vyrážka a mokvavé puchýřky, které se slévají ve větší skvrny. K lékaři se bojí jít, aby ho neposlal na psychiatrii. S kým se to v lese setkal a proč se mu tak "odvděčil"?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.