Beran

17. října 2009 v 15:57 | LaVoisin |  Astrologie
( Aries )

- první znamení zvěrokruhu -

( 21. března až 20. dubna )*

= 0° - 30° =

( Král Holí oheň ohně )

Beran: Pověst Berana/Skopce, že je egocentrický, rázný, činorodý a energický, spočívá nejen v jeho ohnivých, základních vlastnostech, ale i v jeho postavení jako prvního měsíčního znamení ve zvěrokruhu. Beran ztělesňuje původ, počátek veškeré činnosti, výchozí bod veškerého pohybu. Lidé-Berani jsou proto podnikatelé, velitelé, dobrodruhové, jsou odvážní, impulzivní a angažovaní. Jsou první, kdo objeví a vytěží z nových možností, přičemž se jim obvykle nevytratí z oka jejich vlastní zájmy. Beran je "nejprudší" znamení z celého zvěrokruhu, avšak v žádném případě nikoli nejhlučnější. Ve skutečnosti jsou mnozí Berani klidní a zdrženliví (toto je způsobeno aspekty jejich Slunce, aspekty Marse coby vládce Berana a aspekty ostatních planet a jejich postavením v nativním horoskopu). Jejich povaha se v tomto bodě řídí Marsem, tedy planetou, které se jedná především o to, být aktivní a ne pouze mít slávu a insignie moci. Symbolické zvíře tohoto znamení je chápáno v astrologii za útočné a tvrdohlavé. Beran není žádné znamení jemných "mezitónů". Když člověk se znamením Berana/Skopce narazí na nějakou překážku, přímo se do ní pustí. Lidé narození v tomto znamení chtějí jít často "hlavou proti zdi". V lékařské medicíně ovládá toto znamení hlavu. Bolesti hlavy jsou tedy také klasickým onemocněním přepracovaného Berana/Skopce. Tradičně je Beran/Skopec považován za vládce Anglie a Německa.

SYMBOL: 2 polokruhy symbolizují rohy skopce. Graficky je to též variace runy "MAN", která symbolizuje člověka se zvednutými pažemi. Význam této runy spojené se symbolem znamení Berana je : "člověk", "vznikající život", "zrození", "východ (slunce) ", "jaro".

ROČNÍ OBDOBÍ : Začátek jara.

KVALITA : Mužský aktivní, JANG.

ŽIVEL : OHEŇ. Dynamiqa, cílevědomost, egocentričnost, rozhodnost, napětí, extroverze .

KARDINÁLNÍ (pohybující, v chod uvádějící) znamení. Schopnost nadšení, popud, podnět "dát se do toho" .

OHNIVÉ znamení. Dynamika, cílevědomost, egocentričnost, rozhodnost, napětí, extroverze .

VLÁDCE/REGENT znamení Berana/Skopce : MARS, spoluvládce PLUTO. Vládce Mars : Vůle, pohybová energie, rozhodnost, aktivita, odvaha, bezohlednost, egoismus, spontánnost, expanze, boj, pronikání, mužský princip, klíčící semeno - síla pronikající vše, rudá barva, krev (pozn. Rudá barva ve smyslu "revoluce" však patří spíše k planetě Uran. Rudá barva u Marse vyznačuje ohnivost a boj, ne revoluci. Pojem revoluce prakticky Mars vůbec nechápe. Bojovat pro IDEÁLY patří do působnosti jiných znamení a planet. Zrozenec znamení Berana/Skopce někdy může takovýmto bojovníkem za ideály být, ale není mu to zcela vlastní. Když k tomuto tedy dojde, je to způsobeno dalšími prvky zrozencova nativního horoskopu.


PŘIŘAZENÍ K DOMU : 1. dům (základní dům). Osobnost člověka, vzhled, vitalita.

Charakteristika vládce znamení Berana/Skopce MARSE : Vůle, pohybová energie, rozhodnost, aktivita, odvaha, bezohlednost, egoismus, spontánnost, mužská část sexuality, boj, výbušnost, napadení, zničení, agrese.

PROTILEHLÉ ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU : VÁHY

POSELSTVÍ/KLÍČOVÉ VĚTY : JSEM./CHCI. "Rozjedu to a když vidím, že to jede, jdu od toho - udržovat již započatou záležitost v chodu je "prací" někoho dalšího. Potřebuji akci a začátky. Potřebuji další lidi, kteří to pak dodělají a dovedou do konce. Prorážím zeď, nejradši čelem a hned. Jsem výbuch . " Operativní vedoucí, operační důstojník, vedoucí krizového štábu atd. Takovýmto typickým představitelem Berana/Skopce je např. postava hlavní role v americkém filmu Sopka z r. 1997 o výbuchu vulkánu přímo v ulicích Los Angeles, v této hlavní roli účinkuje Tommy Lee Jones.

KLÍČOVÉ SLOVO/POPIS : AKCE. Začátek akce, impuls, energetický přetlak.

Charakteristika Berana : Odpovídá pučící jarní síle. Slunce začíná procházet Beranem v první jarní den. Život začíná, klíčky vyrážejí na světlo. Příroda se dostává do pohybu a vše začíná růst. Beran je nositelem světla, vítěz, který je v bájích znázorňován jako lovec nebo bojovník. Životní síla v tomto znamení je velkorysá, vládne zde bezstarostnost mládí, žhnoucí vášeň a láska k životu .

KLADY + : Rozhodnost, sebedůvěra, cílevědomost, schopnost nadšení, odvaha, iniciativní, přímý, má pevnou vůli, síla, instinktivnost, bojovnost .

ZÁPORY - : Hrubost, sobeckost, bezohlednost, jednostrannost, neopatrnost, netrpělivost, netaktnost, pudovost, agresivita .

TÉMA znamení Berana : Prosazení, Sebepotvrzení, Agrese a boj o přežití, Mechanismy útoku a obrany, Oblast instinktu a pudovost, Libido, Spontánnost a impulzivní jednání, Povstalecká nálada - orientace na budoucnost .

MOTIVACE znamení Berana : Jednání pro radost z aktivity a pohybu, Intenzita a vůle k
sebeprosazení, Pionýr (v prvotním významu průkopníka), Radost z dobývání, Pobídka prostřednictvím konkurence a soutěže, Uvedení do pohybu skrze instinktivně požadované cíle .

CÍL znamení Berana : Iniciativnost, Prosazení vlastní osoby, Nalezení a dobytí vlastního místa ve světě, Dobývání nových pozic, Volnost pohybu a nevázanost, Měření sil .

UČEBNÍ ÚKOL znamení Berana : Správné nasazení útočného potenciálu, Umírněnost a schopnost zvažovat, Trpělivost a ohleduplnost, Vědomé,plánované jednání, Koordinace myšlení a jednání, Stálost a vytrvalost .

MÝTICKÁ POSTAVA : Prométheus. Přinesl lidem oheň a tím symbolicky i světlo poznání .

BERAN (Skopec) potřebuje (narozdíl od znamení Býka) pocit, že svět skýtá ještě tisíce neodhalených možností a že další dobrodružství už čeká za rohem. Budoucnost je jeho realitou (ovšem v protikladu ke "vzdušným zámkům" znamení Vah se u Berana jedná o realitu, dosahovanou a dosaženou usilovným nasazením a bojem) .

NEMOCI znamení Berana obecně : Akutní a prudce probíhající onemocnění (zejména záněty), horečka, zranění (obličeje, hlavy), nemoci s agresivními projevy, bolesti hlavy, zápal mozkových blan, oční choroby, obličejové neuralgie .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.