Blíženci

30. října 2009 v 0:17 | rycinka |  Astrologie

Blíženci


( Gemini )

- třetí znamení zvěrokruhu -

(22. května až 21. června)*

= 60° - 90° =

( Královna Mečů voda vzduchu )

Blíženci: Blíženci náležejí ke vzdušným znamením a jsou ovládáni Merkurem. Podle toho je jejich doménou racionální, logické myšlení a hromadění znalosTí. Spojení vzduchu s pohyblivým křížem (vysvětlivka: protilehlá pohyblivá znamení spojena mezi sebou v horoskopu úsečkami vytvářejí kříž. Tento kříž vytváří každá z triád znamení-tj. i spojením kardinálních a pevných znamení vznikne obrazec kříže) se stará o to, že lidé narození v tomto znamení se nedají podmanit; Blíženci potřebují duševní svobodu : ) . Blíženci jsou často strašně nedůslední. Mohou dnes zastávat jedno stanovisko a zítra pravý opak. Pro ně platí v prvé řadě diskuse a výměna myšlenek jako takových a nikoliv konečný výsledek. Na konkrétní závěry nekladou žádný důraz, pokud nezůstane duch v pohybu. Blíženci se často stávají spisovateli, řečníky, novináři, učiteli, sekretářkami, advokáty nebo programátory. V každém případě si vybírají činnost, ve které mohou uplatnit své duševní schopnosti. Duševní neklid tohoto znamení se projevuje také na těle. Blíženci musí svou nervozitu odstraňovat tělesným pohybem. To se uskutečňuje většinou během nebo procházkami. Často můžeme slyšet , že nejvhodnějším zvířetem pro toto znamení by byla stále se kolíbající, věčně neklidná, žvanivá opice. Avšak podle staré tradice jsou symbolem tohoto znamení Blíženci (jako 2 sourozenci nebo jako 2 sloupy-levý a pravý). Blíženci ztělesňují své základní rozpolcení: rozdělení mezi intelektem a pocitem. Blížencům je zatěžko vyjadřovat své pocity, poněvadž je obvykle okamžitě racionalizují. Jejich nálada se může stále a zdánlivě bezdůvodně měnit. Lidé narození v tomto znamení jsou duševně čilí a zběhlí v mnoha oborech. Často na ně ze všech stran doléhá "nebezpečí", že se nesoustředí a že své cíle ztratí z očí.

SYMBOL : Dva sloupy, které symbolizují dualitu lidského vědomí. Římská číslice II . Mohou být pokládány za znázornění DVOJČAT, blíženců, za obraz rozdělení jednoty do dvojnosti navzájem se doplňujícího páru protikladů.

ROČNÍ OBDOBÍ : Pozdní jaro, přechod do léta (22. květen až 21. červen)

KVALITA : Mužsky aktivní, JANG.

ŽIVEL : VZDUCH. Čilost komunikace, spojení, intelekt, všestrannost, lehkost, sangvinický temperament .

PROMĚNLIVÉ, labilní znamení (zprostředkovává dál a vytváří -komunikační- přechody) . Nechat dění volný průchod, přizpůsobit se, hledat nové, zajímat se, učit se nebo učit .

VLÁDCE/REGENT/DISPOZITOR : MERKUR. Rozum, schopnost učení, myšlení, všestrannost, dohazování a obchodování, diskuse, rozptýlenost, povrchnost . "Komunikuji, dovedu se vyjádřit " .

PŘIŘAZENÍ K DOMU : 3. dům (labilní, proměnlivý dům). Literatura, cestování .

PROTILEHLÉ ZNAMENÍ ve zvěrokruhu : STŘELEC

POSELSTVÍ/KLÍČOVÉ VĚTY : Myslím. "Jsem schopen dělat mnoho věcí najednou. Zajímá mě hlavně povrch. Jsem "do větru". Podstata věcí mě až tak nezajímá." Rozptýlení se, pohyb, krátké cesty.

KLÍČOVÁ SLOVA : Intelekt, rozmanitost. Literatura, komunikace (např. internet, mob. telefony. atd.), jazyky, vyučování, učení se.

Charakteristika znamení Blíženců : Blíženci jsou znamením myšlení a komunikace. Jejich vládcem je Merkur představující rozum a intelekt i verbální komunikaci . V období mezi koncem května a koncem června je příroda ve "stálém pohybu", jako by se neustále tázala: "A co je nového ?" . Toto znamení je typické pro navazování kontaktů, komunikaci, nápady a mezilidská setkání . Neboť ne pouhá naše existence a vlastnictví, ale teprve kontakt a setkání s jinými nás činí lidmi .

KLADY + : Aktivní, schopnost se přizpůsobit, společenskost, ochota, sdílnost, šikovnost, zvídavost . Zajímá se o všechno, potřebuje neustálou změnu, je komunikativní.

ZÁPORY - : Nedůslednost, nestálost, rozptýlenost, neodporování, nervozita, upovídanost, nespolehlivost .

TÉMA znamení Blíženců : Rozšíření sféry prožívání, Touha po vědění, Rozvíjení intelektu, Logika (učitelská), Jazyk, Komunikace, Zkušenost s protiklady.

MOTIVACE : Touha po poznání, Mnohostrannost, Nevázanost, Žít s rytmem doby,
Chápat svět pomocí intelektu, Kategorizovat a systematizovat, Ujištění prostřednictvím informace, Hovořit o věcech.

CÍL znamení Blíženců : Přijímat dojmy ze všech stran, Učit se,pojmenovávat, rozlišovat, Schopnost abstrakce, Neutralita,objektivita a tolerance, Smiřování protikladných mínění, Osvobození od definitivnosti a vazeb, Vytvořit komunikační kanály a prostředky.

UČEBNÍ ÚKOL znamení Blíženců : Omezení zájmových oblastí a hluboký přístup, Vztah mezi intelektem a citem, "Hlas srdce", Konfrontace s druhým dvojčetem (uvnitř sebe sama).

NEMOCI Blíženců OBECNĚ : Onemocnění dýchacích cest a vodivých drah v těle : nervů, lymfatických uzlin a drah, cév.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | 30. června 2011 v 21:30 | Reagovat

ja som bliženec :D je to dobry članok chvalim :)

2 simona simona | E-mail | 27. dubna 2012 v 21:46 | Reagovat

alala long

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.