Býk

17. října 2009 v 16:04 | LaVoisin |  Astrologie
( Taurus )

- druhé znamení zvěrokruhu -

( 21. dubna až 21. května )*

= 30° - 60° =

( Princ disků vzduch země

alternativně

Princezna disků země

Býk: V úplném kontrastu k Beranovi/Skopci je následující znamení: Býk je stálý, konzervativní a smyslný, protože spojuje všechny vlastnosti pevných znamení se znameními živlu Země. Toto znamení si váží poklidného, jistého a vždy stálého okolí a lpí na minulosti. Býci jsou "střízliví" a prakticky založení a jsou zároveň jedním z nejproduktivnějších znamení. Býk je starým symbolem plodnosti ("Zlaté Tele"). Lidé-Býci se rádi zabývají vytvářením věcí, které jsou užitečné (na rozdíl od Vah, pro které je Estetika vysokým Ideálem a proto jejich díla jsou velmi často zdánlivě nepraktická). Jemný smysl pro krásu a formu se v nich pojí s tvůrčími schopnostmi. Mnoho Býků má umělecké nadání (obvykle však prakticky orientované). Jsou to všeobecně dobří pěvci (Býk ovládá hrdlo), ale najdeme mezi nimi i hrnčíře, sochaře, zahradníci a jiná povolání, která mají co do činění s půdou. Věrnost a vyrovnanost jsou ctnosti tohoto znamení, umírněnost a odpírání i těch nejnutnějších změn jejich slabostí. Temperament tohoto znamení je často odrazem temperamentu jeho symbolického zvířete. Býci působí většinou pasivně a spokojeně. Snadno ale vzkypí hněvem, když je někdo ruší v jejich klidu. Podle astrologické tradice jsou podsadití, silní, mají silná ramena a zavalitou šíji (případné odlišnosti od tohoto zjevu jsou u Býka jakož i u ostatních znamení způsobeny postavením jejich ostatních planet, domů a všech aspektů mezi všemi prvky nativního horoskopu. Některé změny zjevu a částečné změny fyziognomie lze též předpovídat nebo určit dle horoskopů pro jednotlivé roky či období zrozencova života. Na každého působí stáří, ovšem jakým způsobem se budou zrozencovy rysy vzezření i osobnosti vyvíjet dále lze vyčíst i z těchto horoskopů za současného sledování vztahů těchto horoskopu k radixu - tedy k horoskopu zrození (neboli horoskopu nativnímu). Jako smyslní lidé mají Býci rádi pěkné oblečení, šperky a parfémy/parféme. Nezřídka se cítí být přitahováni luxusním, zahálčivým životním stylem.

SYMBOL : Rohy býka (býk jako symbol plodivé síly a plodnosti). KRUH na němž leží POLOKRUH : Nad duchovním principem, který znázorňuje kruh (Slunce), stojí citově-duševní princip, který je zobrazen otevřenou, přijímající částí (číší) polokruhu (Měsíc, Luna).

ROČNÍ OBDOBÍ : Vrchol jara ("měsíc máj")

KVALITA : Žensky přijímající, JIN.

ŽIVEL : ZEMĚ. Setrvávající, pevná, konzervativní, spolehlivá, pomalá, melancholická .

PEVNÉ (fixní, stabilní) znamení (konsoliduje, konkretizuje a spotřebovává). Zůstat stát, trvání, vlastnit, pevnost, pomalost .

VLÁDCE/REGENT : Venuše - smyslnost, schopnost přijímat lásku, umění milovat, požitek, trvání, praktická krása, umění, pocit vlastní hodnoty, luxus, materialismus, stagnace . Užité umění, funkční , estetické, pohodlné a pěkné věci : ) .

PŘIŘAZENÍ K DOMU : 2.dům (stabilní dům). Majetek, nemovitosti .

PROTILEHLÉ ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU : ŠTÍR.

POSELSTVÍ/KLÍČOVÉ VĚTY : Mám. Hromadím, ohraničuji území, "toto je mé, toto tvé. Do Tvého Ti nezasahuji ale jestli chceš něco mé, tak ti to prodám. Ohraničuji své části. Jsem stálý, pomalý, plynulý tok. Udržuji věci v chodu. Hůře reaguji na změny. Jsem koncepční vedoucí. Beran mi pomůže v náhlých situacích. Chci vlastnit a obklopovat se hezkými věcmi.

KLÍČOVÁ SLOVA : Jistota, stabilita, produkce.

Charakteristika : Představuje hromadění a zachování sil. Po počátečním startu se příroda ve svém "kvetoucím úboru" pozastaví, aby se mohla sama sobě obdivovat. Požívání, smyslnost a radost z "hmatatelných" a smyslových věcí, to je "májové téma". Vše kvete, voní, barvy jsou nádherné, májové noci stále delší a teplejší. "Máj je lásky čas" Karel Hynek Mácha .

KLADY + : Realismus, drží se konkrétních věcí a dobrého jídla, vytrvalost, stálost, trpělivost, smysl pro formu, umění a sexualitu, smysl pro trvání věcí a situací, odolnost, smyslnost .

ZÁPORY - : Poživačnost, tvrdohlavost, strnulost, setrvávající v hněvu, konservatismus, "jankovitost", přivlastňování, materialismus, pohodlnost, závistivost .

TÉMA znamení Býka : Konsolidace, Jistota, Usedlost, Integrace do skupiny, Fyzické bezpečí, Orientace na tělo, Schopnost užívat si, Zhodnocování, Produktivita.

MOTIVACE znamení Býka : Praktický realismus, Materiální zajištění, Ochrana v rámci společenství, Stabilita, Hmota a trvalé hodnoty, Udržení a užívání dosaženého, Smyslová zkušenost, Život v těle, Majetek.

CÍL znamení Býka : Sociální řád a stabilní poměry vytvořené soudržností skupiny, Kulturní nebo etnická sounáležitost, Ohraničený revír, Zachování tradice, Platnost trvání a stálost, Plodnost.

UČEBNÍ ÚKOL : Rovnováha mezi udržením a opuštěním, Pocit vlastní hodnoty a na čem se zakládá, Osobní žebříček hodnot, Překonání ustrnulých zvyklostí, Ochota ke změně dosavadního stavu, Faktor nejistoty z budoucnosti.

MÝTICKÁ POSTAVA : Mírnost. Bohatý a mocný krétský král.

NEMOCI znamení Býka OBECNĚ : Poruchy mezi přijímáním a vydáváním (Nadváha, hubenost. Může se projevit např. zácpa, která ovšem jako součást zažívacího traktu patří i ke znamení Panny), Poruchy v oblasti rozmnožování, Bolesti krku, chrapot, angína.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.