Lev

30. října 2009 v 0:25 | LaVoisin |  Astrologie

Lev


( Leo )

- páté znamení zvěrokruhu -

(23.června - 22.srpna)*

= 120° - 180° =

( Princ Holí vzduch ohně

alternativně

Princezna Holí země ohně )

Lev : Jako ohnivé znamení, kterým vládne Slunce a které je symbolizováno králem zvířat, je toto znamení zvěrokruhu nejegocentričtější, nejpyšnější a nejvíce se chvástající. Lvi ve svých historkách téměř vždy "přehánějí" a nadsazují ovšem s dobrým výsledkem zaujetí a pobavení blízké společnosti. Lev někdy dokonce takto mluví i ke zcela neznámým sobě lidem, s téměř týmž účinkem. Toto lehké navazování kontaktů s novými lidmi je Lvu též vlastní. Lev v příznivém případě tvoří ( např. jako Piccaso ), jsou umělecky nadáni, temperamentní, velkorysí, upřímní, dobrosrdeční

( v rámci svého egoismu a ješitnosti je pro ně nepřijatelné, aby nebyli oblíbeni a zejména obdivováni ) a s přirozeným talentem vládnout, mohou Lvi snadno sklouznout do přílišné ješitnosti a marnotratnosti a zaměřit se pouze na to, aby byli za každou cenu nápadní svým nesrovnatelným Já. Lvi potřebují publikum. I klidní zástupci tohoto znamení chtějí dělat dojem a zaměřit své vlastní chování podle toho, jak se bude odrážet v reakci jejich vlastního publika. Mýtus Lva je mýtus krále zvířat, avšak u každého skutečného království stojí proti vlastní moci povinnosti a závazky. Egocentrický Lev se musí učit sociální zodpovědnosti. To může znamenat, že uznává nutnost vnitřní přeměny, ale tomuto svévolnému znamení bývá obzvláště zatěžko se změnit. Lvi nejsou v lásce ani v práci jednoduchými partnery. Sotva se dokáží vyrovnat s omezením jakéhokoli druhu, kvetou a "vzkvétají", ale jen když se jim nechá co možná největší volný prostor. Ideální oblastí uplatnění pro narozené ve znamení Lva je herectví, režie a můžeme je najít i v okruhu výtvarných umění . Praví Lvi se rádi předvádějí krásně zbarveným oblečením, přičemž dávají přednost barvě zlaté a odstíny červené ( Oheň ). Podle astrologického podání bývají dobře stavění a někdy zrzaví ( vlasy plavé, blond, zrzavé a zejména jejich barevná "směs" bývá typickou i u znamení Berana. Typickým příkladem této barvy vlasů je např. velitel oddílů bělošských armád při jejich (ne)slavné porážce indiány u Wounded Knee ). Z lékařského hlediska bývá toto znamení uváděno ve spojitosti s potížemi srdce a krevního oběhu.

SYMBOL : Lví hříva . Had, jako starý symbol Slunce. Symbol by se dal též připodobnit k ocasu lva.

ROČNÍ OBDOBÍ : Vrcholné léto (23. června až 22.srpna)

KVALITA : Mužský, aktivní, JANG.

ŽIVEL : Oheň . Pohyblivý, cílevědomý/á, egocentrický/á, rozhodný/á, temperamentu až cholerického . : ) .

PEVNÉ , FIXNÍ (stabilní - zhodnocující, konsolidující, upevňující) znamení . Podržet, vlastnit, trvání, pevnost, důstojnost, pohodlnost.

VLÁDCE/REGENT/DISPOZITOR: SLUNCE . Mužnost, "lví povaha", tvoření, životní síla, vyzařování, osobnost, autorita, pýcha, plýtvání, přehánění, soustředění moci (ženy i muži).

PŘIŘAZENÍ K DOMU : 5. dům (stabilní dům) . Lásky, koníčky, flirtováni, děti, hry .

PROTILEHLÉ ZNAMENÍ VE ZVĚROKRUHU : Vodnář .

POSELSTVÍ/KLÍČOVÉ VĚTY : Jednám./Vyjadřuji své city . Rád se předvádím, mám charisma, přirozené dispozice k vládnutí a proto mohu být dobrým vládcem. Jsem ale i líná kočka - šelma, vyhřívám se u krbu, ale když dostanu chuť, "sbalím se" a uvidíte mě až ráno. Jsem srdečný . Jsem vznešený až velikášský. V horoskopu státu považujeme za Lvy jeho představitele.

KLÍČOVÁ SLOVA : Živost, sebedůvěra, aktivita . Přátelé, lásky, flirt, herectví, režie, divadlo, prezentace navenek. umírněná, "příjemná" expanze .

CHARAKTERISTIKA ZNAMENÍ LVA : Lev je znamením ohně a představuje energii klidu . Toto znamení je symbolem srdce a velkorysosti v dobrém i špatném, pevnosti a síly osobnosti .

Síla záření Slunce má v srpnu v sobě něco vskutku královského a nádherného . Nebe je většinou jasně modré, barvy přírody jsou jasné a klidné, cítíme že než léto skončí, vyzařuje sílu a klid . Sem patří kreativita člověka a jeho radost ze života. : ) . Hlavní mužský prvek horoskopu .

KLADY + : Egocentrická lvice, egocentrický lev. "Rozděl a panuj." . Cílevědomost, tvořivost, schopnost nadšení, organizační talent, sebejistota, velkorysost, orientován/a na budoucnost, podnikavost, ohnivost, impulsivní chování (ženy i muži), hrdá/ý, důstojná/ý, vznešená/ý, přímá/ý, společenská, společenský.

ZÁPORY - : Pyšná/pyšný, jednostranné zaměření na sex, pohodlnost, chtít ovládat jako Lev svoji "smečku", náruživá/ý v zábavách a potěšeních, vznětlivá/vznětlivý, ona chce imponovat ( on taky ), Lvi a lvice jsou vedeni pudy, domýšlivost, přezíravost.

TÉMA ZNAMENÍ LVA : Konkrétní jednání, Převedení v čin, Vyjádření citu, Sebevyjádření.

MOTIVACE ZNAMENÍ LVA : Aktivní jednání, Uznání a potvrzení, Neomezená seberealizace.

CÍL LVA : Rozvoj osobnosti, Schopnost jednat, Sebevyjádření.

UČEBNÍ ÚKOL LVA : Rozvíjet sebejistotu, vnitřní autoritu, autonomii a vnitřní klid. Vědomé, plánované jednání.

NEMOCI ZNAMENÍ LVA OBECNĚ : Onemocnění srdečního a oběhového systému (obvykle vysoký, někdy a spíše u žen tohoto znamení, nízký tlak) (infarkt, onemocnění krevního oběhu, onemocnění páteře a míchy).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.