Rak

30. října 2009 v 0:21 | rycinka |  Astrologie

Rak


( Cancer )

- čtvrté znamení zvěrokruhu -

(22. června až 22. července)*

= 90° - 120° =

( Král Pohárů oheň vody )

Rak : Rak je druhé základní a zároveň první vodní znamení. Spojuje proto silné sebezachování základního znamení se silnými city, jemností a citlivostí Vody. Tento kontrast je ztělesňován symbolickým zvířetem tohoto znamení, rakem, jehož měkké, masité tělo pokrývá tvrdá schránka. Rak je ztělesněním soucitu. Slučuje v sobě nejlepší stránky pečlivé "mateřskosti", skrývá své pocity, ale často za maskou, která zapírá jeho měkký vnitřní život. Lidé - Raci jsou zranitelní a snadno urážliví. Důvěřivá maska, kterou na veřejnosti ukazují, je má chránit před drsným životním bojem. Když je něco vyvede z míry, stáhnou se Raci ještě dále do své "ulity", ale vyjedou i kousavě po ostatních, stejně jako rak chňape svými ostrými klepety. Raci mívají silné citové výkyvy, bojují ale tvrdě a dokonce nemilosrdně, když přijdou na o, aby obhajovali svou rodinu nebo blízké přátele. Raci jsou uznáváni jako dobří otcové a matky rodin. Potřebují domácí pohodu, aby se cítili dobře. Pokud mají pevné útočiště, do kterého se mohou vždy uchýlit, aby si odpočinuli, jsou připraveni odvážit se do světa, aby hráli základní roli, danou jim jejich znamením. V lékařské astrologii jsou Rakům přisuzovány poruchy v trávení a nemoci z nachlazení. Od pradávna ovládá Rak všechna místa, která leží v blízkosti vody.

SYMBOL : Račí klepeta nebo také dvě spirály, které symbolizují vycházející a zapadající Slunce . Krab . Původ znaku je dále zkoumán .

ROČNÍ OBDOBÍ : Začátek léta (od 22.června do 22. července).

KVALITA : Žensky přijímající, JIN (jin znamená také "ticho, vnitřní zření").

ŽIVEL : VODA. Hledání hloubky, city všech stupňů, "uvázat se na někoho, plakat", melancholie až flegmatismus.

KARDINÁLNÍ (v chod uvádějící) znamení. Dává podněty, plodit, porodit, čerpat z plnosti citů, ovládat city .

VLÁDCE/REGENT/DISPOZITOR : Měsíc (Luna). Cit, poskytovat ochranu a chtít být ochraňován, domovy, účast, instinkt, zvyk, vazba na minulost, citlivost, plodnost, ženskost, nálada, starostlivost, uvázat se na někoho ( ženský princip ), zasněná, pomalost, ovlivnitelnost .

PŘIŘAZENÍ K DOMU : 4.dům (kardinální dům). Domov, rodina, citové zázemí.

PROTILEHLÉ ZNAMENÍ ve zvěrokruhu : KOZOROH

POSELSTVÍ/KLÍČOVÉ VĚTY : Cítím. Proto si vytvářím skořápku abych vydržel do té doby, až se bude zdát, že jsem velmi pevný. Bojuji o svoji rodinu a domov - skořápku. Jsem proměnlivý ( podle okolí ), neumím důsledně útočit a když, tak se hned leknu a zacouvám.

KLÍČOVÁ SLOVA : Ovlivnitelnost, zachovávání. Rak, citlivost, jemnost, měkkost, bázlivost, rodina, náladovost.

Charakteristika znamení Raka : Po slunovratu, koncem června a v červenci, nastává čas plodnosti přírody. Rak ztělesňuje ženskost a protiklad moci mužského ducha. Zde vládnou bohyně, velká a hluboká pramatka, tedy ženská přijímající moc, která nás rodí, živí a ženským způsobem chrání, avšak ráda též váže na sebe. Hlavní ženský princip horoskopu .

KLADY + : Vnímání, plodnost, početí, přijímání a ukládání všech životních dojmů, kreativní fantazie, paměť, pozorovací schopnost, schopnost lásky, smysl pro rodinku, ochota pomoci, přítulná, sentimentalita, rozvážnost, potřebuje žít vlastním vnitřním rytmem .

ZÁPORY - : Ovlivnitelnost, náladovost, bojácnost, pomalý/á, podléhá citům, chce jiné svými city ovlivnit, choulostivá, nedůtklivý .

TÉMA znamení Raka : Rozvíjení citu, Emoce,pocity,tvořivost,fantazie, Prvotní duševní chaos, Zrod věcí, kreativita

MOTIVACE : Přijmout a proměnit v city co nejvíce vnějších dojmů, "Prociťovat svět", Pocit jistoty a duševního bezpečí, Ochrana, Mateřská péče a výživa.

CÍL znamení Raka : Zakoušet rozmanitost, hojnost a proměnlivost citového světa, Dosahovat duševní rovnováhy uprostřed rozmanitých nálad, Rozvíjení soucitu, Osobní prožívání času.

UČEBNÍ ÚKOL znamení Raka : Samostatnost v jednání, Otevřené prosazování, Oddělení od matky, příp. mateřské symboliky.

NEMOCI znamení Raka OBECNĚ : Poruchy v zažívacím traktu (trávení), poruchy v hospodaření s tekutinami (edémy), záněty sliznic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.