Tajemná záře

20. října 2009 v 18:46 | LaVoisin |  Záhady
(Rakousko, Klagenfurt 1967)

Na vánoce 1967 se Heike Pichlerová vůbec netěšila. Její matka Jozefína Berghofová ležela už dva měsíce v nemocnici a podle opatrných vyjádření ošetřujících lékařů to vypadalo ještě na dlouhý pobyt. Některá vyjádření lékařů se Heike vůbec nelíbila, protože v sobě tajila nevyřčené obavy, že se její matka již nikdy domů nevrátí.
Po celé dva měsíce s manželem matku poctivě navštěvovali, ale jak se zdálo, příznivě se na jejím stavu odrážely pouze návštěvy Heike. Joachim Pichler, manžel Heike, to mrzutě připouštěl. Nikdy s matkou Heike neměl žádné vážnější spory, ale věděl, že mu nikdy neodpustila, že jí, jak říkala, Heike "ukradl".
Joachim věděl, v čem tkví matčina nechuť a proč mluvila o krádeži. V roce 1967 bylo Joachimovi už čtyřicet pět let a zdálo se , že potomka se už rodina nedočká. Když si Heike před pěti lety bral, bylo mu čtyřicet, kdežto dvacetiletá Heike byla v té době dost zanedbaná, protože to rok zkoušela s drogami. Nakonec Joachim Heike vypiplal podle svých představ, ale zatímco Heike k němu opravdu přilnula, matka se s ním doopravdy nikdy nesžila. Proto raději před vánocemi do nemocnice nechodil a nechával to na Heike.
Jak se zdálo, udělal dobře, protože matčin svat se přece jen natolik zlepšil, že ji lékaři pustili na vánoce domů.
Joachim byl mírný člověk a upřímně se radoval, že bude Heike s matkou, protože věděl, jak na ní lpí, a sám byl ochoten udělat vše, aby svátky nepokazil.
Nakonec to byly pěkné vánoce. Snad i matka ocenila Joachimovu snahu po míru, a ač slabá a nejistá, cítila se dobře a k žádnému střetnutí mezi nimi nedošlo. První svátek vánoční dokonce využili ke krátké vyjížďce na saních, které byly pro starou dámu skutečným zážitkem. Pak už nastal poslední den její návštěvy, protože další den ji museli odvézt zpět do nemocnice. Pokoušeli se neukázat smutek, který s blížícím se termínem rozloučení rostl, ale nešlo to tak jednoduše a také matka značně znervózněla.
Heike jako obyčejně plná energie obsluhovala při večeři a pokoušela se dělat "náladu". Joachim ji se zalíbením pozoroval a oceňoval její sebeovládání a klid, se kterým situaci zvládala. Hrozně se proto lekl, když náhle okolo její hlavy uviděl záři ohně. Protože stála v té chvíli u sporáku, s výkřikem se k ní vrhl, aby ji uhasil. S překvapením však viděl, že nehoří a světlo, které před tím od stolu viděl za její hlavou, zmizelo, jako by se rozplynulo. Měla to za vtip a rychle ho políbila, protože viděla, že se celý třese a jako vtip to nebere.
Její matka však zareagovala úplně jinak. Ostře ho pokárala, že nedovede držet nervy na uzdě, že moc pije a pak je na Heike hrubý. Protože Joachim nechtěl, aby se rozešli v hněvu, omluvil se a rychle z jídelny odešel. Když za ním Heike přiběhla, omlouval matku nervozitou a dodal, že už se raději neukáže, aby nepřiléval oleje do ohně.
Druhý den ráno, když matku podpíral při cestě do auta, zdálo se, že Josefína Berghofová do rána na všechno zapomněla, ale Joachim raději vůbec nemluvil, aby nějaký spor přece jen nevyvolal. Chtěl okamžitě odejít, ale řekla mu, aby zůstal. Rozloučila se s Heike a nařídila jí, aby počkala venku. S napětím čekal, čím ho překvapí, a přemýšlel o tom, jak se zachovat, aby ji zbytečně neurazil.
Viděla jeho rozpaky a potutelně se ušklíbla. Pak mu řekla, že viděla smrt, která si vybírala, zda si vezme Heike nebo ji a vyčetla mu, že ji vystrašil. Ovládl se, jen se uklonil a rychle odešel. Volala za ním, aby nechal Kmotřičku, ať si vybere, ale prudce zabouchl dveře. Nemohla to mít v hlavě v pořádku, nebo její zášť vůči němu přerostla v nenávist.
Smutný z toho, co se stalo, prožil celý den jako ve snu a u večeře pozoroval Heike, která si vesele pozpěvovala. Když pak kolem její hlavy opět zaplálo prudké světlo, zhrozený čekal, co se stane a zda si smrt konečně vybere. Ale jak světlo zazářilo, tak i zhaslo. Několik minut poté zazvonil telefon a z nemocnice oznamovali, že Josefína Berghofová právě zemřela.
Později Heike všechno řekl, ale příliš často o matčině smrti nemluvili. Jen někdy se na sebe podívali, jako by mohl ten druhý odpovědět, co ten oheň vlastně znamenal: Výstrahu? Výzvu? Rozloučení?
Zdroj: kniha Skryté síly - Charles Forth
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vozbujdenie vozbujdenie | E-mail | Web | 20. května 2018 v 2:12 | Reagovat

Naneste krém na penis může být doma, nebo kdekoliv mimo domov. To je velmi výhodné použití a nevytváří nepohodlí. Takže, pokud máte již Maxi Size koupit a před vámi, je to produkt, můžete začít první použití. Jak jsme již psali, spustit testovací využít paže nebo jakékoliv jiné oblasti kůže pro kontrolu individuální tolerance a nepřítomnost alergické reakce na gelovou komponentu. http://vozbujdenie.com/krem-maxisize-v-ceske-republice-nejcastejsi-recenze-a-vysledky-jak-pouzivat-a-jak-objednat.html  Výzkumy naznačují, že 87% žen sní o mužích s velkým penisem. 94% se bude radovat sexu při prvním setkání, pokud je mužský penis větší než 20 cm! To zní lákavě, že? Délka a obvod vašeho penisu ovlivňuje sex a schopnost uspokojit své partnery v posteli. Ingredience a složení Titan Gel. Krém je vyroben kombinací všech přírodních výtažků a přísad k výrobě formulace, který pomáhá při zvětšování penisu. Komponenty zahrnují: Guaranu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.